NOVINKY
KALENDÁŘ
PRODEJNÍ MÍSTA NOVIN
Boží Dar (1)
Dubí (1)
Horní Jiřetín (2)
Hrob (1)
Chomutov (1)
Karlovy Vary (1)
Klášterec nad Ohří (1)
Krupka-Bohosudov (1)
Litvínov (4)
Lom u Mostu (2)
Meziboří (1)
Moldava (1)
Most (3)
Osek (1)
Ostrov nad Ohří (1)
Praha (4)
Teplice (2)
Ústí nad Labem (3)

Zažijte příjemný den na Cínovci


DUBÍ/CÍNOVEC. Česko-německé setkání u cínoveckého kostela, které se konaná v neděli 16. 7. 2017, je již tradiční akcí.


Potkat se s českými i německými sousedy, ochutnat koláče z jiného pekáče, užít si hudbu na výjimečném místě – i tak můžete strávit neděli 16. července 2017.  Již potřetí Vás zvou účastníci českoněmeckého workcampu HeuHoj-Camp na sousedské setkání, které se koná před kostelem Nanebevzetí Panny Marie na Cínovci.

Sousedská kavárna, kde kávu a čaj vaříme my a vy, přinesete koláč/buchtu/zákusky (fantazii se meze nekladou), se otevírá ve 13:00 hodin.

Od cca 14:00 hodin vystoupí v kostele Komorní sbor Teplice pod vedením paní sbormistryně Pavly Sedlákové. Zazní nejen lidovky z celého světa, ale také gospely a několik jazzových klasik.

O historii kostela bude během sešlosti návštěvníky informovat pan PhDr. Jiří Wolf z duchcovského muzea. Zajímavé a dosud málo známé informace o této zajímavé stavbě na hřebeni Krušných hor přináší rovněž článek Dr. Wolfa v posledním čísle Krušnohorských novin (2017/1 - str. 48 - 50 - ukázka níže).

Setkání připravují čeští a němečtí účastníci HeuHoj-Campu, pro které tak skončí týdenní dobrodružství v Krušných horách. Společně pokosí několik květnatých luk, prostřednictvím exkurzí a přednášek poznají pohraniční region a o své zážitky se s vámi i rádi podělí. Camp pořádá již počtvrté organizace Grüne Liga Osterzgebirge a spolek Antikomplex. Více informací lze najít na stránkách www.heuhoj.de.
Srdečně děkujeme Městu Dubí, Česko-německému fondu budoucnosti, Landesdirektion Sachsen a dalším sponzorům za podporu akce.

Přijďte strávit nedělní odpoledne na Cínovec, nezapomeňte přibalit domácí koláč a dobrou náladu.


Na viděnou se těší Jitka Pollakis (heuhoj@gmail.com)
Copyright ©: Českojiřetínský spolek - spolek pro oživení Krušnohoří (2016-2021)