NOVINKY
KALENDÁŘ
PRODEJNÍ MÍSTA NOVIN
Boží Dar (1)
Dubí (1)
Horní Jiřetín (2)
Hrob (1)
Chomutov (1)
Karlovy Vary (1)
Klášterec nad Ohří (1)
Krupka-Bohosudov (1)
Litvínov (4)
Lom u Mostu (2)
Meziboří (1)
Moldava (1)
Most (3)
Osek (1)
Ostrov nad Ohří (1)
Praha (4)
Teplice (2)
Ústí nad Labem (3)

I letos v únoru se po moldavské železnici bude prohánět „žralok“


Pro velký zájem v loňském roce se milovníci moldavské horské dráhy budou moci i tento rok v únoru opět svézt moderním vlakem Českých drah, který má přezdívku RegioShark. Jedná se o novou motorovou soupravu pro regionální přepravu, která svým tvarem připomíná žraloka (anglicky „shark“).

Jízda soupravy RegioShark byla v roce 2016 pro tuto trať novinkou. I letos se budou moci zájemci vypravit na Moldavu už z hlavní stanice krajského města Ústí nad Labem a Teplic. Na Moldavskou dráhu (Teplický Semmering) vlaková souprava najede v Louce u Litvínova, kde mohou do vlaku nastoupit i litvínovští a mostečtí pasažéři. Mezi organizační partnery patří Českojiřetínský spolek – Krušnohorské noviny a Destinační agentura Krušné hory. Čtyři únorové jízdy RegioShark organizuje Doprava Ústeckého kraje.

Termíny letošních čtyř jízd jsou tyto:

- pátek 3. února 2017

- sobota 4. února 2017

- pondělí 27. února 2017

- úterý 28. února 2017

Z Ústí nad Labem hlavního nádraží vyráží vlak v 8:24 hod. Zpět z Moldavy se vrací v 15:57. Podrobný jízdní řád naleznete na přiloženém plakátu.

Rovněž díky podpoře krajského úřadu a měst a obcí od Mostu až po Moldavu, včetně statutárního města Teplice, si mohou občané užívat od roku 2015 řadu dalších netradičních jízd i historickými soupravami.


V roce 2015 šlo o připomínku plného zprovoznění trati a oslavu vydání příležitostné známky České pošty k tomuto výročí, iniciovanou Českojiřetínským spolkem. Ty loňské byly spojeny se 140. výročím zprovoznění trati Most – Osek město (1876). Letošní historické jízdy budou mít motto 140 let zprovoznění úseku Osek město – Hrob (1877). Město Hrob si současně připomíná 300 let od zboření protestantského kostela, které dalo příčinu ke vzniku třicetileté války.

Copyright ©: Českojiřetínský spolek - spolek pro oživení Krušnohoří (2016-2020)