NOVINKY
KALENDÁŘ
PRODEJNÍ MÍSTA NOVIN
Boží Dar (1)
Dubí (1)
Horní Jiřetín (2)
Hrob (1)
Chomutov (1)
Karlovy Vary (1)
Klášterec nad Ohří (1)
Krupka-Bohosudov (1)
Litvínov (4)
Lom u Mostu (2)
Meziboří (1)
Moldava (1)
Most (3)
Osek (1)
Ostrov nad Ohří (1)
Praha (4)
Teplice (2)
Ústí nad Labem (3)


V Teplicích pokračuje turné nového filmu o slavné trati Most-Moldava-Freiberg

Film o moldavské dráze / Teplickém Semmeringu míří do teplického kina Květen.


V rámci loňského projektu „Moldavská dráha / Teplický Semmering – 130 let“, jehož partnerem byly kromě všech měst a obcí na trati moldavské dráhy také Teplice, vznikl ve spolupráci s Ústeckým krajem dokumentární film o historii unikátní horské trati.  Film podle scénáře Českojiřetínského spolku vytvořila mostecká studia Ponte records a MS Production.

Po úspěšné premiéře dne 24. 9. 2016 na Moldavě začalo v říjnu turné zaměřené především na školy. Po promítání v městě Hrob pokračuje představení filmu v kině Květen Domu kultury v Teplicích. Jako první jej tam 18. listopadu zhlédne na 300 studentů místního gymnázia.

Snímek je nabitý zajímavostmi, historickými fotografiemi i unikátními filmovými záběry. Rozpohybované obrázky připomínají legendární filmy Karla Zemana.

Film by měl být v průběhu roku 2017 postupně představen i v ostatních městech a obcích podél unikátní horské trati, a to nejen žákům a studentům místních škol při dopoledních promítáních, ale i široké veřejnosti. Tvůrci filmu současně uvažují i o jeho německé verzi.

Ke 130. výročí moldavské dráhy vydala Česká pošta na návrh Českojiřetínského spolku příležitostnou poštovní známku v řadě Technické památky ČR. 

Mediálním partnerem projektu jsou Krušnohorské noviny. 

Ukázka z filmového dokumentu "Krušnohorská železniční dráha Most - Moldava" zde:

https://www.youtube.com/watch?v=g8zsWbqPNEE&feature=player_embedded

 

​  

Copyright ©: Českojiřetínský spolek - spolek pro oživení Krušnohoří (2016-2021)