NOVINKY
KALENDÁŘ
PRODEJNÍ MÍSTA NOVIN
Boží Dar (1)
Dubí (1)
Horní Jiřetín (2)
Hrob (1)
Chomutov (1)
Karlovy Vary (1)
Klášterec nad Ohří (1)
Krupka-Bohosudov (1)
Litvínov (4)
Lom u Mostu (2)
Meziboří (1)
Moldava (1)
Most (3)
Osek (1)
Ostrov nad Ohří (1)
Praha (4)
Teplice (2)
Ústí nad Labem (3)

Ocenění předsedy domovského spolku z Rechenbergu-Bienenmühle


FREIBERG. Heinz Lohse, předseda HGV Rechenberg-Bienenmühle, dlouholetý partner Českojiřetínského spolku, patří mezi osobnosti oceněné v rámci 15. ročníku ceny Andrease Möllera.


Oznámil to v úterý 8. 11. 2016 deník Freie Presse. Prestižní cena byla Heinzi Lohsemu udělena při slavnostním ceremoniálu konaném v sobotu 12. 11. 2016 v freiberské kostele sv. Mikuláše (Nikolaikirche). Českojiřetínský spolek zaslal Heinzi Lohsemu oficiální blahopřání k udělenému ocenění za jeho mnohaletou práci v oblasti regionální vlastivědy a současně poděkování za výrazný přeshraniční charakter jeho práce, ve prospěch českého Krušnohoří. Mezi společné aktivity patří např. realizace projektu "Flájský plavební kanál (Neugrabenflöße Fláje - Clausnitz)" či oslavy "130. výročí moldavské dráhy". Heinz Lohse je autorem řady projektů a publikací, mezi které patří např. sklářská stezka u Moldavy či stezka z Rechenbergu do Mariánských Radčic. Porota při udělení ceny zvláště ocenila jeho publikaci "130 Jahre Eisenbahn im oberen Tal der Freiberger Mulde - Bienenmühle-Moldau - 1885 bis 2015", ve které publikoval řadu nových informací o historii tzv. "moldavské dráha" na německé straně Krušných hor.


 Heinz Lohse (vlevo) s Janem Setvákem z Českojiřetínského spolku při plánování návazného vlastivědné programu spojeného s jízdou 

 historickým vlakem po moldavské dráze (Foto: Miroslav Mertl)Cena spořitelní nadace města Freibergu je udělována již 15. rokem a odkazuje se místního lékaře, konrektora freiberské latinské školy a městského kronikáře, jehož kronika "Theatrum Freibergense Chronicum" z roku 1653 patří k základům dějepisu této krušnohorské stříbrné metropole.


Více na německé webové stránce:  http://www.freiepresse.de/LOKALES/MITTELSACHSEN/FREIBERG/Spurensuche-im-Gestern-fasziniert-auch-junge-Menschen-artikel9677439.php

Copyright ©: Českojiřetínský spolek - spolek pro oživení Krušnohoří (2016-2021)